سمان انتظامی خانواده آدم ربایی گروگانگیری

سمان: انتظامی خانواده آدم ربایی گروگانگیری فرمانده انتظامی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی هر دو می خواهند کشورهای عربی خلیج فارس را محو کنند , بین اردوغان و کشور عزیزمان ایران تفاوتی نیست

روزنامه عکاظ چاپ عربستان سعودی نوشت: از وقت پیروزی اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه، مساله احیای امپراطوری عثمانی از رویاهای مهم وی بوده است که در صحبت ها

هر دو می خواهند کشورهای عربی خلیج فارس را محو کنند , بین اردوغان و کشور عزیزمان ایران تفاوتی نیست

بین اردوغان و کشور عزیزمان ایران تفاوتی نیست؛ هر دو می خواهند کشورهای عربی خلیج فارس را محو کنند

عبارات مهم : ایران

حمله شدید روزنامه «عکاظ» عربستان به مدیر جمهور ترکیه:

بین اردوغان و کشور عزیزمان ایران تفاوتی نیست؛ هر دو می خواهند کشورهای عربی خلیج فارس را محو کنند / اردوغان! پایت را از گلیمت درازتر نکن

هر دو می خواهند کشورهای عربی خلیج فارس را محو کنند , بین اردوغان و کشور عزیزمان ایران تفاوتی نیست

روزنامه عکاظ چاپ عربستان سعودی نوشت: از وقت پیروزی اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه، مساله احیای امپراطوری عثمانی از رویاهای مهم وی بوده است که در صحبت های متفاوت بدان اشاره می کند. ولی اردوغان در طی مسیری که منتهی به چنین جایگاهی جهت کشورش شود، قدمهای درستی برنداشت؛ جهت نمونه، به جای برقراری روابط نزدیک با دولتهای عرب و خلیج فارس، در جریان انقلاب مصر، موضع مخالف با السیسی را برگزیده و از اخوان المسلمین دفاع کرد.

به گزارش گزینش ؛ این روزنامه در ادامه آورده است: علاوه بر اینکه از عضویت ترکیه در ناتو، استفاده مورد نیاز را نکرد و ایالات متحده ناچار شد جهت مبارزه با ترویستهای داعش در الرقه، وارد ائتلاف با کردهای سوریه شود و در این میان، اردوغان دائما کردهای داخل ترکیه را ترساندن به جنگ می کرد.

با وجود اهمیت دولتهای خلیج فارس جهت اقتصاد ترکیه و نقشه های آنکارا جهت تحقق دستاوردهای اقتصادی بی سابقه، گرایشهای ایدئولوژیکی، بویژه گرایش«اخوانی» آن، اردوغان را بر آن داشت تا بدون هیچ تفکر و تأنّی، از اخوان المسلمین و گروههای اسلام سیاسی حمایت کند و به محض شروع بحران در روابط قطر و دولتهای چهارگانه خلیج فارس، اقدام به اعزام نیرو به دوحه کرده و پایگاهی نظامی را در آنجا ایجاد نماید.

روزنامه عکاظ چاپ عربستان سعودی نوشت: از وقت پیروزی اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه، مساله احیای امپراطوری عثمانی از رویاهای مهم وی بوده است که در صحبت ها

و در نهایت نیز چنین اظهار نظری کند:«اگر قدس را از دست بدهیم، نمی توانیم از مدینه منوره حمایت کنیم، اگر مدینه را از دست بدهیم، نمی توانیم از مکه حمایت کنیم و اگر مکه سقوط کند، کعبه را از دست می دهیم».

‏آیا این گونه اظهار نظرها ناشی از حکمت و کاردانی مدیر یک دولت است؟! مدیر جمهور ترکیه تمام فرصتهایی که می توانست در منطقه تاثیر گذار باشد را از دست داد. در سوریه، وقت خوبی جهت ترکیه فراهم بود، ولی آن را از دست داد تا کشور عزیزمان ایران جایگزین این اثرگذاری شود. در بحران قطر، وقت آشکار شد، ولی ترکیه موضع بی طرفی و در ادامه جنبش ملتهای خلیج فارس را با اعزام سربازانش به خیابانهای دوحه برگزید. بدنبال همه پرسی در کردستان عراق، وقت ترکها با ترساندن به بستن مرزهای کردها و قحطی به وسیله اردوغان از بین رفت. حالا مدیر جمهور ترکیه از حمایت از مکه مکرمه و مدینه منوره سخن می گوید!

وقتی در نیتهای واقعی اردوغان تأمّل می کنیم، متوجه می شویم که تفاوت زیادی بین طرحهای او و طرحهای «توسعه طلبانه»! پارس ها نیست. نشانه مهم هر دو محو ملتهای منطقه عربی و خلیج فارس، جهت حکومت کردن بر این کشورهاست و این امر هرگز محقق نخواهد شد.

هر دو می خواهند کشورهای عربی خلیج فارس را محو کنند , بین اردوغان و کشور عزیزمان ایران تفاوتی نیست

قطعا اردوغان باید به یاد داشته باشد که ایدئولوژی «اخوانی» در کشورهای منطقه مردود هست، و لو اینکه او جهت حمایت از این ایدئولوزی تلاش کند. بهتر است که مدیر جمهور ترکیه این ایدئولوژی را کنار گذارد؛ آیا که در غیر این صورت خود را در بحرانهای متعددی خواهد یافت و در حالی که جهت بازپس گیری امپراطوری عثمانی تلاش می کند، ملتهای عربی به او می گویند:«پایت را از گلیمت درازتر نکن»!

واژه های کلیدی: ایران | ترکیه | مدینه | اردوغان | کشورهای عربی | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs