سمان انتظامی خانواده آدم ربایی گروگانگیری

سمان: انتظامی خانواده آدم ربایی گروگانگیری فرمانده انتظامی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار پزشکی هر یک سانتی متر زیاد کردن قد، 5 درصد به درآمد افراد اضافه می‌کند / وزارت بهداشت

مدیر کل دفتر اصلاح تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هر یک سانتی متر زیاد کردن قد کودک موجب 5 درصد افرایش درآمد وی در بزرگسالی می‌شود.

هر یک سانتی متر زیاد کردن قد، 5 درصد به درآمد افراد اضافه می‌کند / وزارت بهداشت

وزارت بهداشت: هر یک سانتی متر زیاد کردن قد، 5 درصد به درآمد افراد اضافه می کند

عبارات مهم : تغذیه

مدیر کل دفتر اصلاح تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هر یک سانتی متر زیاد کردن قد کودک موجب 5 درصد افرایش درآمد وی در بزرگسالی می شود.

به گزارش ایرنا، زهرا عبداللهی روز شنبه در همایش تغذیه سالم با همکاری زنان روستایی و عشایر در وزارت بهداشت افزود: بر اساس آخرین گزارش جهانی تغذیه که در سال 2017 منتشر شد، هر یک دلار سرمایه گذرای در مداخلات تغذیه ای 16 دلار سود خواهد داشت.

هر یک سانتی متر زیاد کردن قد، 5 درصد به درآمد افراد اضافه می‌کند / وزارت بهداشت

وی گفت: با هر 10 درصد افرایش درآمد سرانه، کوتاه قدی تا 3 درصد و لاغری تا 4/7 درصد کم کردن می یابد.عبداللهی اضافه کرد: 88 درصد مردم کشورهای دنیا با سوء تغذیه دست و پنجه نرم می کنند, 52 میلیون کودک مبتلا به لاغری، دومیلیارد نفر دچار کمبود ریزمغذی ها، دو میلیارد بزرگسال دچار اضافه وزن، 41 میلیون کودک چاق, 52 میلیون کودک دچار لاغری و 815 میلیون نفر در دنیا با سوءتغذیه و گرسنگی مواجه هستند.وی گفت: بحران کم آبی و خشکسالی، کشورها را جهت دستیابی به نشانه مبارزه با گرسنگی با چالش مواجه می کند و در کشور عزیزمان ایران نیز مانند سایر کشورها دوره گذار تغذیه ای در حال طی شدن است.

مدیر کل تغذیه وزارت بهداشت گفت: عدم کنترل کمبود ریزمغذی ها موجب تضعیف سیستم ایمنی و در نتیجه زیاد کردن فوت و میر و کم کردن ضریب هوشی, ناتوانمندی ذهنی و رکود اقتصادی می شود.وی افزود: فقط چهار درصد در سطح کشور کمبود وزن و لاغری مفرط داریم که در زنان کمتر از 4 درصد هست.

مدیر کل دفتر اصلاح تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هر یک سانتی متر زیاد کردن قد کودک موجب 5 درصد افرایش درآمد وی در بزرگسالی می‌شود.

به گفته وی , روند مصرف ریزمغذی ها در زنان، کم کردن کمبود روی در زنان را نشان می دهد و در 30 درصد زنان باردار وجود دارد.وی گفت: کم خونی نیز در زنان باردار 33 درصد شیوع دارد و طی یک دهه کم کردن داشته هست. 40 درصد کم کردن شیوع کمبود آهن در دختران و 33 درصد در زنان جامعه نیز مشاهده می شود.

عبداللهی گفت: درصد قابل توجهی از زنان و مردان با کمبود ویتامین دی مواجه هستند. کمبود این ویتامین موجب بروز راشیتیسم، پای پرانتزی، نرمی استخوان، پوکی استخوان، آسم، دیابت، پرسشها قلبی و عروقی و بعضی سرطان ها می شود.وی افزود: 62 درصد زنان دچار اضافه وزن و چاقی به علت تغذیه ناسالم و عدم تحرک کافی هستند. 20 درصد دختران نوجوان دچار شیوع اضافه وزن و چاقی و 18 درصد دختران دچار چاقی شکمی هستند.

عبداللهی اضافه کرد: هر فرد باید حداقل دو واحد میوه و سه واحد سبزی در روز مصرف کند ولی در کمتر از 20 درصد از جمعیت، به خاص زنان، دو واحد میوه مصرف نمی شود و فقط 42 درصد از جمعیت سه واحد سبزی را مصرف می کنند.

هر یک سانتی متر زیاد کردن قد، 5 درصد به درآمد افراد اضافه می‌کند / وزارت بهداشت

وی ادامه داد: یکی از اولویت های وزارت بهداشت امینت غذایی هست. به همین جهت سامانه ملی امنیت غذا و تغذیه (سمات) راه اندازی شده است و در حال گسترش است و در سطح استان ها با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و دفتر توسعه فعالیت زنان روستایی توسعه می یابد.

واژه های کلیدی: تغذیه | لاغری | میلیون | بهداشت | اضافه وزن | کمبود آهن | اضافه وزن | تغذیه سالم | وزارت بهداشت | کمبود ویتامین دی | وزارت جهاد کشاورزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs